Kaip atgaivinti išsausėjusią odą? (I)

 

kaip atgaivinti issausejusia oda

 

Oda – gyvybinga ir jusli, dar ji kalba – už tave ir su tavimi. Tik ar moki ją išgirsti? Kai oda tampa šerpetojanti, jautri, sudirgusi, šiurkšti, įsitempusi, su išryškėjusiomis raukšlelėmis – ji kalba apie prarastą drėgmę.

Gebėjimas išsaugoti drėgmę – gyvybingos, stiprios ir jaunatviškos odos pagrindas. Išsausėjusi (dehidraduota) oda – toji, kurios epidermio drėgmės balansas yra sutrikęs. Ir išsausėti gali ne tik sausa, bet ir normali, mišri ar net riebi oda. Nuo ko priklauso odos gebėjimas išsaugoti drėgmę?

 

Palieski savo odą. Jos juntamas paviršius vadinamas epidermiu ir iš tiesų matai ir lieti tik jo viršutinįjį – raginį sluoksnį. Jį sudaro keratino žvyneliai – suragėjusios ląstelės, kurias į vientisą paviršių sujungia odos riebalų, kitaip vadinamų lipidais, sluoksnis, o jį savo ruožtu sutvirtina keramidai. Šis sluoksnis vadinamas epidermio barjero pagrindu ir būtent gyvybingas odos barjeras padeda odai išsaugoti drėgmę. O kad odos barjeras būtų gyvybingas, turi būti nesuardyta odos ląstelių veikla, oda turi gebėti pati sintetinti keramidus (taip, tuos, kurie sutvirtina odos barjerą) ir kitas aktyvias biologines medžiagas.

 

Išsausėti gali ne tik sausa, bet ir normali, mišri ar net riebi oda.
Ką tau kalba išsausėjusi oda? Ji byloja, kad organizmo (ir odos) ląstelėms trūksta vandens, o odos barjeras nebėra vientisas ir nebeapsaugo odos nuo drėgmės praradimo.

Kaip sugrąžinti gyvybę išsausėjusiai odai? Mums rūpi ne tik, kas vyksta odos paviršiuje, bet ir jos viduje.

 

Ar tavo ląstelėms pakanka vandens?
Odos ląstelių veiklai reikalingos maistinės medžiagos ir deguonis, o juos perneša vanduo. Pasaulio sveikatos organizacijos fiziologai teigia, kad vidutiniškai suaugusiojo žmogaus organizmas pašalina apie 2,8 litrus vandens. Apie 20 proc. prarasto susigrąžinsi su maistu, jei rinksies daržoves ir vaisius, kurių 90 proc. svorio masės sudaro vanduo – tai būtų agurkas, aisbergo salotos, salierų stiebai, ridikėliai, pomidorai, žaliosios paprikos, žiedinis kopūstas, arbūzas, špinatai, brokolis, braškės, citrusiniai vaisiai, morkos ir kt. (šaltinis: health.com) Kitą dalį – palengva gurkšnojant tyrą vandenį ar žolelių arbatas.

 

kaip atgaivinti issausejusia oda
kaip atgaivinti issausejusia oda

 

Ar tavo oda sintetina pakankamai riebalų (lipidų)?
Dermatologai rekomenduoja dažniau rinktis produktus, kuriuose gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių omega-3 ir omega-6: tavo lėkštėje dažniau turėtų būti riebių žuvų, pavyzdžiui, lašišos patiekalai, avokadai, riešutai, kokosų, alyvuogių ir sėklų aliejai. Nepakeičiamosios riebalų rūgštys dalyvauja odos lipidų ir keramidų sintezėj, o jie svarbūs gyvybingam odos barjerui, išsaugančiam drėgmę.

Ekologiški augalinių bei eterinių aliejų mišiniai – geriausias maistas tavo odai.
Išsausėjusios odos priežiūrai sukūrėme „You & Oil“ liniją MAITINIMAS IR GYVYBĖ. Visų „You & Oil“ priemonių pagrindą sudaro ekologiški augalinių bei eterinių aliejų ir augalų ekstraktų mišiniai. Turtingi riebalų rūgščių, į giliuosius odos sluoksnius patenkančių vitaminų ir veikliųjų medžiagų, būtinų epidermio lipidų ir membranų fosfolipidų sintezei, šie mišiniai sureguliuoja odos gyvybinius procesus ir padeda atkurti gyvybingą odos barjerą.
„You & Oil“ odos priežiūros linijos MAITINIMAS IR GYVYBĖ gyvybinga žalia žymi priemones išsausėjusiai odai, padedančias sugrąžinti ir išlaikyti drėgmę. Vėl atpažinsi savo odą gyvą.

Apie „You & Oil“ odos priežiūros ritualą išsausėjusiai odai skaityki mūsų sekančiame įraše „You & Oil“ ritualas išsausėjusiai odai (II)“.

Susijusios prekės

muilas maitinimas ir gyvybe issausejusiai odaiMUILAS IŠSAUSĖJUSIAI ODAI
kuno aliejus maitinimas ir gyvybe issausejusiai odaiKŪNO ALIEJUS IŠSAUSĖJUSIAI ODAI
veido kremasVEIDO KREMAS IŠSAUSĖJUSIAI ODAI